AV iT INFO

Jak zaprojektować multimedialne muzeum?

AV IT INFO
AV IT INFO
Jak zaprojektować multimedialne muzeum?
Loading
/

Podziemny Olkusz to muzeum, które łączy dwie wystawy multimedialne; pierwszą z nich można podziwiać w gotyckich piwnicach XIV-wiecznego ratusza, a drugą w podziemiach dawnego Kwartału Królewskiego. Na ekspozycjach historia miesza się z nowoczesnością pozwalając nam całkowicie zanurzyć się w ciekawostkach o burzliwych dziejach miasta, które w XIV wieku było jednym z największych i najbogatszych w Polsce.

Jarek zaprosił do rozmowy Grzegorza Augustyna, CEO w Signum Project — firmie, która podjęła się realizacji projektu i wykonania identyfikacji wizualnej i ekspozycji multimedialnej w podziemiach Olkuskiego Rynku.

W podziemnym muzeum można znaleźć m.in. instalacje i eksponaty interaktywne, w tym makiety, modele eksponatów, jak również filmy, animacje, prezentacje, nagrania dźwiękowe i gry. W wydawałoby się trudnej do aranżacji przestrzeni, zrealizowano ciekawe formy multimedialne, jak np. szerokokątną projekcję na ekranie zakrzywionym o 240 stopni dopasowano do owalnej – pozostałości po wieży ciśnień. Co ciekawe, wszystkie zainstalowane w muzeum technologie musiały zostać dostosowane do zabytkowego obiektu, by możliwie jak najmniej ingerować w jego zabudowę.