AV iT INFO

Technologia immersyjna L-ISA zastosowana w artystyczno-naukowym pokazie

Minionego kwietnia na terenie Empire Polo Club w Indio w Kalifornii powstała wyjątkowa instalacja artystyczna. Pod nadzorem Cristophera Cichockiego utworzony został pokaz Circular Dimensions x Microscape odbywający się w tunelu o wysokości pięciu pięter zbudowanym z rur PVC.

Był to spektakl mający eksplorować i zgłębiać tajniki wody oraz historię pustyni – na lokacji znajdowało się terenowe laboratorium, w którym naukowcy oraz artyści tworzyli eksperymentalne „obrazy w formie wideo”, manipulując pod mikroskopem wodą, solą, glonami i pąklami z morza, jednocześnie wyświetlając rezultaty w czasie rzeczywistym na ścianach tunelu.

Obrazom towarzyszył wyjątkowy dźwięk, zapewniony przez technologię L-Acoustics L-ISA. Zastosowano aż 60 głośników, rozmieszczonych na terenie całego tunelu. Wykorzystane zostały głośniki L-Acoustics X8, głośniki współosiowe 5XT obsługiwane przez subwoofery SB18 oraz kilka zestawów liniowych Kiva II, które przy wylocie tunelu rozprowadzały wersję mono ścieżki dźwiękowej pokazu. Cały system zasilany był przez wzmacniacz LA7.16i, zaprezentowany na tegorocznych targach ISE i InfoComm.

Źródło: Circular Dimensions

Zdjęcie: L-Acoustics