AV iT INFO

Niezwykły pokaz mappingu w powietrznej kopule – „zabieramy ludzi we wspólnotową podróż”

We wnętrzu największej na świecie kopuły powietrznej zorganizowano pokaz generowanych wizualizacji artystycznych. Wydarzenie odbyło się za sprawą Markusa Perssona, który zwrócił się do studia Production Club w celu zorganizowania imprezy.

Około 1800 gości podziwiać mogło mapping obrazów na wnętrzu kopuły, opracowywany przez 30 artystów zajmujących się efektami specjalnymi, któremu rzecz jasna towarzyszył akompaniament muzyczny. Co ciekawe, w czasie prac nad spektaklem, artyści zatrudnieni do projektu mieli dostęp do kopuły w VR, dzięki czemu łatwo mogli określić, jak na rzeczywistość przełoży się ich działanie. Jak stwierdził CEO Production Club Corey Johnson:

„Ta kopuła pomoże przenieść ludzi do wizualnych środowisk, gdzie za pomocą muzyki, efektów dźwiękowych i narracji zabieramy ludzi we wspólnotową podróż. Wykorzystujemy to doświadczenie jako okazję dla artystów, aby wyrazili siebie na nowe sposoby.”

Pokaz miał elementy narracyjne opowiadające historię bohatera, który cofa się w czasie, by ocalić ludzkość przed uwięzieniem na skutek zmintowania czasu w blockchainie.

Źródło: Production Club

Zdjęcie: Production Club