AV iT INFO

Outernet London – immersyjne centrum rozrywki w centrum stolicy Anglii

Londyński Outernet to pierwsze z nowoczesnych centrów medialnych i rozrywkowych, jakie powstać mają również w Nowym Jorku i Los Angeles. Znajdujący się na rogu Denmark Street, Charing Cross Road i Tottenham Court Road ośrodek składa się z czterech budynków, które mają być polem do tworzenia nowych doświadczeń związanych ze sztuką, modą, muzyką i mediami.

Pierwszy z nich – The Now Building – to konstrukcja o wysokości pięciu pięter wyposażona w tworzące zamkniętą, 360-stopniową przestrzeń ekrany LED mające możliwości interaktywnych projekcji w rozdzielczości 8K. Ma to być przestrzeń pozwalająca na uskutecznianie kreatywnych narracji i wykorzystywanie najnowszych technologii immersyjnych. Now Trending to mniejszy, „bardziej intymny” budynek skrojony pod prezentowanie indywidualnych produktów. Now Arcade to LED-owy tunel przeznaczony do doświadczeń immersyjnych oraz rozszerzonej rzeczywistości, zaś Now Vista skupia się na pokazach efektów 3D mających przekraczać ich dotychczasowe granice.

Nadzieje przedsięwzięcia zakładają, że placówka będzie w stanie przyciągnąć nawet ponad 100 milionów rocznie. Do grona partnerów medialnych należą między innymi The Ridley Scott Creative Group, The British Phonographic Industry, British GQ, Technicolor, Moving Picture Company czy studio efektów wizualnych The Mill.

Za warstwę techniczną Outernet London odpowiadają firmy takie jak Solotech, który zaprojektował zróżnicowaną sieć audio w The Now Building, Ventuz Media, które utworzyło serwery dla placówki, czy L-Acoustics, którego system dźwiękowy L-ISA Immersive Hyperreal należy do wyposażenia budynków The Now Building, Now Trending i Now Arcade. Jak stwierdził CTO firmy Outernet Mike Whittaker:

„To dźwięk zapewni efekt »wow« doświadczeniom w Outernet. Design dźwięku, który stworzył Solotech z produktami L-Acoustics zapewnia naprawdę immersyjne doświadczenie dźwiękowe, które wspiera nasze ekrany i zapewnia elastyczność, jakiej potrzebujemy dla szerokiej gamy zastosowań klientów i artystów.”

Źródła: Outernet