AV iT INFO

Immersyjne pokazy dzieł sztuki i prehistorycznych stworzeń dzięki współpracy ATEN i Valens Semiconductor

Valens Semiconductor oraz ATEN International podejmowały w ostatnim czasie współpracę przy licznych wystawach organizowanych na całym świecie, wśród których znalazły się między innymi immersyjne wystawy sztuki artystów takich jak Vincent Van Gogh czy Claude Monet czy pokazy pozwalające przenieś się do okresu jury.

Zastosowanie wykorzystujących technologię HDBaseT chipsetów Valens w sprzęcie Pro AV firmy ATEN zapewnił odtwarzaczom wideo, przedłużaczom i projektorom możliwość niezawodnej i bezproblemowej łączności. Było to konieczne, ponieważ obsłużyć trzeba było trzy pokoje immersyjne, na ścianach których w 360 stopniach wyświetlane były materiały wizualne z towarzyszącym dźwiękiem, a jednocześnie instalacja musiała być prosta w konfiguracji i obsłudze dla kierowników konkretnych wystaw i możliwa do przeniesienia, gdyż kolejne pokazy odbywają się w różnych miastach.

Kluczowe dla instalacji jest użycie transmitera VE811T, które umożliwia transmisję wideo i audio w wysokiej rozdzielczości bez opóźnień, dzięki czemu każde z takich immersyjnych doświadczeń kontrolowane może być zdalnie.

Źródła: ATEN International