AV iT INFO

Jabra PanaCast 20 – osobista kamerka wykorzystująca sztuczną inteligencję do ulepszania wideokonferencji

 • Wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI) urządzenie do wideokonferencji Jabra PanaCast 20 jest już dostępne w sprzedaży na całym świecie
 • Jabra wprowadza nową generację przenośnych rozwiązań do wideokonferencji, które redukują zmęczenie uczestników spotkań wirtualnych i usprawniają pracę hybrydową, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii
 • Działające w trybie plug-and-play rozwiązanie współpracuje ze wszystkimi czołowymi platformami UC

Jabra PanaCast 20 to przenośne urządzenie do wideokonferencji o wysokiej jakości, wykorzystujące przełomowe technologie do inteligentnej i bezpiecznej współpracy wideo nowej generacji. Łącząca się w trybie plug-and-play kamera PanaCast 20 jest przeznaczona dla indywidualnych uczestników wideokonferencji i została opracowana specjalnie z myślą o współczesnym świecie pracy hybrydowej.


 Firmy na całym świecie dostosowują się do hybrydowego stylu pracy, dlatego komunikacja wideo jest nieodzowna, a tradycyjne narzędzia do tego celu nie spełniają już najnowszych oczekiwań. Dzięki urządzeniu PanaCast 20, które można przypiąć do dowolnego monitora, firmy i pracownicy mogą mieć całkowitą pewność, że bez względu na to kto, co i gdzie prezentuje, jakość wideokonferencji zawsze będzie wyjątkowa. Jabra PanaCast 20 wykorzystując zaawansowane procesory, wydajną sztuczną inteligencję oraz wysokiej klasy 13-megapikselową kamerę, zapewnia w czasie rzeczywistym wyrazisty i czysty obraz o rozdzielczości 4K Ultra-HD z niemal zerowym poziomem opóźnień. 


 Wideo z AI w czasie rzeczywistym

Opracowany przez firmę Jabra Inteligentny Zoom oparty na AI automatycznie śledzi ruchy użytkownika, aby intuicyjnie dostosowywać kadrowanie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu użytkownik jest zawsze w środku kadru i może poruszać się bardziej naturalnie, a wszyscy uczestnicy konferencji mają wrażenie przebywania w tym samym pomieszczeniu. PanaCast 20 może się dostosowywać do niemal każdego oświetlenia. Urządzenie korzysta z funkcji inteligentnej optymalizacji oświetlenia, która analizuje otoczenie i automatycznie dostosowuje obraz, by poprawić jakość wideo — nawet tam, gdzie oświetlenie jest słabe.


 PanaCast 20 ma też tryb obrazu w obrazie (Picture in Picture) — technologia ta wykorzystuje wydajne, lokalne przetwarzanie danych sztucznej inteligencji, by w czasie rzeczywistym łączyć dwa strumienie wideo w jeden. Drugi strumień jest wyświetlany w okienku obrazu głównego. Tryb ten działa z dowolną platformą ujednoliconej komunikacji, nawet jeśli urządzenia odbierające dwa strumienie nie są obsługiwane. 


 Bezpieczna współpraca

Praca zdalna wymaga nowego podejścia do współpracy, ale też niesie ze sobą nowe wyzwania w zakresie bezpieczeństwa, ponieważ wielu pracowników naraża swoje firmy na zagrożenia. PanaCast 20 jest jednak urządzeniem bezpiecznym. Ta inteligentna kamera osobista powstała z myślą o ochronie danych, ponieważ wszystkimi jej funkcjami steruje wbudowany procesor AI. W związku z tym wszystkie działania odbywają się w samym urządzeniu, co znacznie zmniejsza ryzyko przechwycenia danych. PanaCast 20 ma też wbudowaną przesłonę chroniącą prywatność — można ją założyć na obiektyw, by zyskać pełną kontrolę nad tym, kiedy chcemy być widziani, a kiedy nie.


 Jabra PanaCast 20 działa ze wszystkimi czołowymi platformami komunikacji ujednoliconej (UC), a użytkownicy tej kamery osobistej mogą ją również powiązać z rozwiązaniami audio firmy Jabra, takimi jak słuchawki Jabra Evolve2 65 czy Speak 750. Maksymalny zwrot z inwestycji zapewnią też regularne aktualizacje oprogramowania dostępne przez cały okres życia produktu. 


 Aurangzeb Khan, Senior Vice President, Intelligent Vision Systems w firmie Jabra, powiedział:

„Przez ostatnie miesiące, w których pandemia zmieniła nasze codzienne życie, świat musiał się przystosowywać do hybrydowego stylu pracy, a wideokonferencje są spoiwem utrzymującym razem członków zespołów. Dobrze przemyślane rozwiązania są konieczne — zarówno do budowania relacji zawodowych, jak i produktywnej pracy. Jeżeli chodzi o jakość — niezależnie od tego, gdzie znajdują się użytkownicy – nie wolno nigdy iść na kompromisy i dlatego właśnie opracowaliśmy Jabra PanaCast 20. Produkt ten wyznacza nowe standardy współpracy wideo, podnosząc produktywność i ułatwiając komunikację w modelu pracy zdalnej i hybrydowej”.
 


 Najważniejsze funkcje i dane techniczne: 

 • Wysokiej klasy jakość wideo 4K Ultra-HD ze sztuczną inteligencją
 • Inteligentny zoom z AI utrzymuje użytkownika w środku kadru
 • Inteligentna optymalizacja oświetlenia do rejestrowania doskonałego obrazu niezależnie od miejsca
 • Funkcja obrazu w obrazie do jeszcze bardziej efektownych prezentacji
 • Wydajny, wbudowany procesor AI zwiększa bezpieczeństwo danych
 • Przesłona obiektywu gwarantuje poczucie prywatności
 • Przeznaczona do elastycznej pracy: można ją przyczepić klipsem do dowolnego monitora i wyposażona w ochronne etui
 • Prawdziwa konfiguracja plug-and-play — współpracuje bezproblemowo ze wszystkimi czołowymi platformami ujednoliconej komunikacji

Więcej informacji można uzyskać tutaj.

Źródło: Jabra

Zdjęcia: Jabra