AV iT INFO

BenQ RE03A – interaktywne monitory 4K UHD dla edukacji z Android 11, USB-C, IP5X i ClassroomCare®

Najnowsze interaktywne monitory 4K UHD z rodziny RE03A – BenQ RE6503A, RE7503A i RE8603A  dzięki wbudowanemu systemowi Android 11 są gotowe do pracy od razu po włączeniu. Oferują rozpoznawanie pisma i tłumaczenie m.in. z/na język ukraiński oraz zwiększające komfort pracy uczniów i nauczycieli rozwiązania ClassroomCare®.

Atrakcyjność i efektywność zajęć grupowych wspomagają m.in. intuicyjne i precyzyjne funkcje 40. punktowego wielodotyku oraz, dostarczane w cenie monitora, oprogramowanie i rozwiązania: EZWrite6, InstaShare, X-sign Broadcast. Mają wbudowane głośniki 2x20W, gniazdo USB-C 15W, gniazda HDMI i Display Port, pilot zdalnego sterowania, dwa pisaki.

Od połowy listopada br. monitory RE03A będą dostępne u partnerów handlowych AV BenQ w Polsce. Ceny zależą od wielkości ekranu i wyposażenia monitora. Gwarancja 36 miesięcy (wymiana urządzenia).

Parametry i zdjęcia:
RE6503 65”: https://www.benq.eu/pl-pl/business/ifp/re6503a.html
RE7503 75”: https://www.benq.eu/pl-pl/business/ifp/re7503a.html 
RE8603 86”: https://www.benq.eu/pl-pl/business/ifp/re8603a.html

Listopad 2023 – BenQ wprowadza na polski rynek nową serię RE03A interaktywnych monitorów dla edukacji. Wyposażono je w ulepszony, wydajny czterordzeniowy procesor, system operacyjny Android 11, odporny na kurz – zgodnie z IP5X – 40. punktowy, wielodotykowy ekran 4K UHD (3840×2160), gniazdo USB-C z ładowaniem 15 W, Gigabit Ethernet i pakiet rozwiązań ClassroomCare®.

Ułatwione nauczanie

Wzbogacając skuteczną edukację, interaktywne monitory RE03A wyposażono w dwa 20 W głośniki stereo,  Gigabit Ethernet 10/100/1000 Mb/s, zapewniający szybki dostęp do materiałów dydaktycznych w chmurze i płynne, strumieniowe przesyłanie materiałów wideo bez opóźnień. Monitory RE03A mają również wbudowane narzędzia wspomagające naukę, takie jak oparte na chmurze oprogramowanie EZWrite 6 pozwalające na integracje z Google Classroom i Kahoot! Gamification. Monitory obsługują również wideokonferencje, przeglądarki internetowe i dowolne treści dostarczane z opcjonalnego komputera typu OPS czy bezprzewodowo za pomocą BenQ InstaShare 2.

Komfort i bezpieczeństwo – ClassroomCare®

BenQ ClassroomCare® to pakiet rozwiązań zapewniających komfort i bezpieczeństwo wielogodzinnej pracy przy monitorze – uczniów i nauczycieli. Składa się on m.in. z funkcji Flicker-Free eliminującej migotanie obrazu, Low Blue Light eliminującej szkodliwy zakres niebieskiej składowej widma oraz Anti-Glare – powłokę przeciw odblaskową. Rozwiązania te minimalizują zmęczenie oczu przy długich sesjach nauki i pracy. Dodatkowo monitory RE03A zapewniają ochronę przed kurzem zgodnie ze standardem IP5X. Przed uszkodzeniami mechanicznymi ekran zabezpieczony jest szkłem hartowanym o twardości 9H. Monitory uzyskały certyfikat bezpieczeństwa TUV Rheinland.

Monitory umożliwiają także automatyczne aktualizacje swojego oprogramowania układowego OTA. Nauczyciele i administratorzy mają do dyspozycji również system zarządzania kontem BenQ (AMS) zapewniający szybki i bezpieczny dostęp do spersonalizowanych materiałów dydaktycznych w chmurze. System X-Sign Broadcast służy do tworzenia i emisji scentralizowanych ogłoszeń i powiadomień. Device Management Solution (DMS) to rozwiązanie do zdalnego zarządzania wieloma interaktywnymi monitorami.

Obsługa w języku ukraińskim – unikatowa nowość na rynku monitorów interaktywnych

Wszystkie interaktywne monitory BenQ – dostarczane na polski rynek od początku 2023 roku – mają wbudowaną obsługę języka ukraińskiego. Oznacza to, że jest to jeden z języków sterowania monitorem – podobnie jak język polski. Co więcej, dostarczany z monitorami (bezpłatnie) system EZWrite6 rozpoznaje odręczne pismo ukraińskie i zamienia je na cyfrowe (OCR), dodatkowo dostępna jest funkcja tłumaczenia polski/ukraiński.

Dystrybutorami monitorów RE03A są:

AB S.A. i ALSO Polska.


Źródło: BenQ

Zdjęcia: BenQ