AV iT INFO

UniPlex UL4 – Nowy mikrofon “krawatowy” od Shure

Shure zaprezentował nowy kierunkowy mikrofon „krawatowy”  UL4 z serii UniPLex.

Mikrofon przeznaczony do prezentacji korporacyjnych i wystąpień w salach konferencyjnych, aulach, teatrach i arenach. UniPlex zapewnia doskonałe kierunkowe przechwytywanie głosu podczas prezentacji, konferencji, nauczania, transmisji TV i innych. Mikrofon typu lavalier o kardioidalnej charakterystyce kierunkowej.

Mikrofony „krawatowe”, czyli typu lavalier,  często posiadają charakterystykę dookólna, co powoduje, iż „zbierają” też dźwięk z otoczenia i nie zawsze sprawdzają się na scenie. Dlatego rozwiązanie proponowane przez Shure  jest godne uwagi.

UL4 UniPlex jest kierunkowym mikrofonem przypinanym, który zapewnia doskonałą izolację dźwięku i doskonałe kierunkowe przechwytywanie głosu podczas prezentacji, konferencji, nauczania, czy też transmisji TV.

Jest szczególnie istotne w sytuacjach,  w których problemem jest niepożądany dźwięk od publiczności, prezenterów znajdujących się blisko lub hałasu scenicznego. 

Kapsuła MEMs o średnicy 5 milimetrów, osadzona jest obudowie z tworzywa ABS, ma kardioidalną charakterystykę kierunkową.  Przetwornik nie reaguje na dźwięki dochodzące spoza osi, co w przypadku tego typu mikrofonu ma bardzo duże znaczenie.

Mikrofon pracuje w zakres częstotliwości od 40 Hz do 20 kHz, z dźwiękiem o ciśnieniu do 130 dB SPL, a więc nie sprawi kłopotów nawet głośno mówiącym użytkownikom.

Przewód Shure Plex o długości 1,67 metra jest w takim samym kolorze, co obudowa mikrofonu, posiada podwójne ekranowanie, co zapewnia mu bardzo dużą wytrzymałość, nie ma efektu pamięci kształtu i posiada wysoką odpornością na zginanie.

Oferowany jest czterech kolorach (czarnym, kakaowym, cielistym, białym) i z trzema typami złączy (XLR, LEMO i TA4F),  a w zestawie znajduje się futerał ochronny, zatrzaskowa osłona i klips do przypinania.

Źródło: Shure

Zdjęcia: Shure