AV iT INFO

Sharp/NEC na targach ISE 2024 zaprezentuje trzecią generację serii dvLED FE z technologią Flip-Chip

Trzecia generacja serii dvLED FE z technologią Flip-Chip

Firma Sharp NEC Display Solutions Europe wprowadza na rynek nową generację wyświetlaczy dvLED z serii FE. Wyposażona w wysoce energooszczędną technologię Flip-Chip SMD, trzecia generacja serii FE zmniejsza zużycie energii, czym znacząco przyczynia się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju. Nowa seria jest przeznaczona do użytku wewnątrz pomieszczeń, przykładowo w korporacyjnym Digital Signage, w salach konferencyjnych, sterowniach, do broadcastingu, w szkolnictwie wyższym, czy rozrywce.

Nowe moduły z serii FE o rozmiarach piksela 1.2, 1.5 i 1.9 mm są wyposażone w wysoce energooszczędną technologię Flip-Chip SMD, która pomaga obniżyć zużycie energii do 60% więcej niż standardowa technologia SMD przy tych samych poziomach jasności. Dzięki temu wykorzystanie ekranów LED bazujących na modułach FE znacząco przyczynia się do obniżenia rachunków za energię. Oprócz poprawy efektywności energetycznej nowa konstrukcja Flip-Chip SMD poprawia również odprowadzanie ciepła i trwałość, aby jeszcze bardziej wydłużyć cykl życia ekranu LED.

Seria FE posiada sprawdzoną obudowę, która zapewnia precyzyjne wyrównanie pozycji modułów, jest łatwa w instalacji i konserwacji, umożliwiając montaż zarówno wolnostojący, jak i naścienny, a moduły ekranu LED mogą być serwisowane od przodu. Ekrany LED FE ze współczynnikiem kontrastu do 8000:1, głębokim poziomem czerni i doskonałym odwzorowaniem kolorów pod różnymi kątami – zapewniają doskonałe wrażenia wizualne nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach.

Ulepszona konstrukcja zapewnia również niską emisję elektromagnetyczną, spełniając wymagania certyfikatu EMC klasy B na poziomie modułu, co gwarantuje bezpieczną pracę bez negatywnych zakłóceń z innymi urządzeniami elektronicznymi (np. na lotniskach, przy bramkach bezpieczeństwa).

“Dzięki technologii Flip-Chip SMD, następna generacja serii FE oznacza znaczący postęp w zakresie efektywności energetycznej. Jest to idealny wybór, aby przyciągnąć i zaangażować odbiorców kontentem wyświetlanym z najwyższą jakością, przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów operacyjnych na minimalnym poziomie”

– powiedział Nils Detje, Product Manager dvLED Solutions w Sharp NEC Display Solutions Europe.

Sharp/NEC zaprezentuje ekrany z nowej serii dvLED FE na stoisku Sharp/NEC na targach ISE 2024 (stoisko E500, hala 3) od 30 stycznia do 2 lutego w Fira Barcelona w Hiszpanii. Więcej informacji można znaleźć na dedykowanych stronach internetowych: NEC LED-FE015i3, NEC LED-FE012i3 oraz NEC LED-FE019i3.


Zdjęcia: Sharp/NEC

Źródło: Sharp/NEC