AV iT INFO

Projektory Panasonic ożywiają wystawę o kultowym serialu “Gra o Tron”

Projektory Panasonic 1-Chip 4K DLP™ i monitory 4K użyte w Linen Mill Studios w Irlandii Północnej zapewniają niezwykłe przeżycia fanom popularnego serialu

Miłośnicy wielokrotnie nagradzanej produkcji HBO, czyli “Gry o Tron”, teraz mają możliwość zobaczenia swoich ulubionych scen na żywo. Podczas zwiedzania studia można podziwiać wiele eksponatów oświetlonych za pomocą 1-chipowych projektorów laserowych Panasonic 4K DLP™ oraz przeglądać fascynujące materiały prezentowane na monitorach 4K, które niezwykle wierni oddają świat Siedmiu Królestw i wiele więcej.

Game of Thrones Studio Tour, znajdujące się w Banbridge w Irlandii Północnej, wiernie odtwarza scenografię z serialu i zachęca odwiedzających do zanurzenia się w serialowym świecie. Można tu zobaczyć kostiumy, rekwizyty i broń, które były używane na planie popularnego serialu HBO.

Kulturowy fenomen

W ciągu ośmiu sezonów, obejmujących 73 odcinki, “Gra o Tron” zdobyła około 272 nagród na całym świecie, stając się kulturowym fenomenem i wzorem dla przyszłych epickich produkcji fantasy. Aby jeszcze lepiej oddać emocje i wrażenia towarzyszące tej produkcji, Panasonic zainstalował 15 projektorów 1-Chip 4K DLP™ 4K wzdłuż całej trasy zwiedzania. Dodatkowo, 50 profesjonalnych i interaktywnych ekranów 4K firmy Panasonic o przekątnej od 55 do 98 cali doskonale uzupełniają wystawę.

Najlepsza w swojej klasie projekcja jest kluczem do niezwykłych wrażeń

Najlepsze w swojej klasie odwzorowanie kolorów w projektorach firmy Panasonic pozwala gościom Game of Thrones Studio Tour poczuć się jak na planie filmowym. Projekcje 4K gwarantują doskonałą jakość odwzorowywania szczegółów, realizm obrazów i wierną reprodukcję kolorów, przy czym można je wyświetlać na dowolnej, nawet nieregularnej powierzchni, odzwierciedlając scenografię znaną z serialu.

Projektory i wyświetlacze zostały starannie rozmieszczone wzdłuż całej trasy, zapewniając niezwykle realistyczny wygląd scenerii. Osiągnięto ten efekt dzięki szerokiej gamie elastycznych rozwiązań instalacyjnych oferowanych przez Panasonic, takich jak obiektyw o krótkim rzucie, które pozwalają odwiedzającym zbliżyć się do eksponatów, nie rzucając przy tym cienia na projekcje.

Jak zawsze, możliwość fotografowania wciągającej projekcji przez odwiedzających, w celu udostępnienia zdjęć w mediach społecznościowych, jest kluczowym elementem strategii zwiększania popularności Game of Thrones Studio Tour. Jakość projektorów Panasonic pozwala na robienie niezwykłych zdjęć bez zniekształceń, co potwierdzają także inne instalacje w muzeach na całym świecie, w tym Muzeum D-Day w Arromanches-les-Bains.

Niezawodność i łatwość obsługi

Projektory 1-Chip DLP™ 4K firmy Panasonic zostały wybrane ze względu na swoją dobrą reputację, opartą na niezawodnej pracy podczas okresu eksploatacji, który wynosi aż 20 000 godzin, szczególnie na stałych instalacjach. Dzięki temu muzea i inne atrakcje, takie jak Game of Thrones Studio Tour, mogą maksymalizować czas bezawaryjnej pracy urządzeń.

Ekologiczne rozwiązania, wprowadzane przez firmę Panasonic do swoich urządzeń, mają znaczący wpływ na infrastrukturę całego obiektu. Dzięki trybowi gotowości oraz możliwości ścisłej kontroli i monitorowania, projektory działają tylko wtedy, gdy jest to naprawdę potrzebne, co przekłada się na oszczędność cennej energii. Ponadto, modele 1-Chip DLP™ 4K nie wymagają regularnej wymiany żarówek.

To jedyne w swoim rodzaju Game of Thrones Studio Tour. Po wielkim otwarciu kilku członków rodziny Warner i kierownictwo, które uczestniczyło w wycieczce, byli pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyli. Jesteśmy dumni, że produkcja i wiele z nią związanych elementów jest prezentowanych na światowym poziomie. Dzięki firmie Panasonic, Irlandia Północna może cieszyć się niezwykłą wystawą, która przypadnie do gustu nie tylko fanom “Gry o Tron”, mówi David Browne, dyrektor wykonawczy Linen Mill Studio.

Więcej informacji na temat Game of Thrones Studio Tour znajdziecie na stronie: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/case-studies/game-thrones-studio-tour-case-study

Źródło: Panasonic Connect

Zdjęcia: Panasonic Connect