AV iT INFO

Panoramiczny ekran LED 21:9 od Sharp/NEC

Sharp NEC Display Solutions Europe wprowadza na rynek nowy 104-calowy ultra szeroki ekran dvLED wyświetlający obraz w rozdzielczości 2560×1080 pikseli.

LED-FE009i2-104 to ekran, który wyświetla czytelny obraz nawet z bardzo niewielkiej odległości (piksele o rozmiarze 0.95 mm), co czynni go idealnym rozwiązaniem do małych i średnich sal konferencyjnych. Wysoka jasność ekranu pozwala na wyświetlanie bardzo wyraźnego obrazu nawet w nowoczesnych, mocno przeszklonych przestrzeniach biurowych.

Nowym trendem rynkowym staje się dążenie do zaspokajania potrzeb osób pracujących w systemie hybrydowym: każdy uczestnik spotkania powinien czuć się doceniany, mieć możliwość wniesienia swojego wkładu i współpracy, tak jakby wszyscy znajdowali się w tej samej przestrzeni fizycznej. Lokalizacja nie musi być barierą dla integracji. Odpowiednie dostosowanie przestrzeni biurowej i technologii może zapewnić najlepsze doświadczenia dla każdego.

Dzięki formatowi ekranu 21:9 NEC LED-FE009i2-104 idealnie nadaje się do zastosowań związanych z organizacją spotkań korporacyjnych, panoramicznymi systemami wideokonferencyjnymi lub do pracy z wykorzystaniem wielu okien jednocześnie.
Można go także używać z Microsoft Teams Rooms i nowym układem Front Row, który umożliwia wszystkim osobom w pokoju Teams — zarówno wirtualnie, jak i osobiście — oglądanie i reagowanie na komentarze na czacie podczas spotkania. Dynamiczny tryb wyświetlania sprawia, że wszyscy są połączeni ze wspólną przestrzenią roboczą i sobą nawzajem. Tam, gdzie formalne prezentacje łączą się z czatami, cyfrowa przestrzeń uwalnia grupową kreatywność, a wszyscy mogą łączyć się face to face, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Rozdzielczość pikseli 0,95 mm w NEC LED-FE009i2-104 oznacza, że obraz osób dołączających zdalnie do prezentacji jest wyświetlany z doskonałą wyrazistością, gdy użytkownicy korzystają z układu Front Row

“Firmy poszukują sposobów na zwiększenie efektywności spotkań hybrydowych i dążą do tego, by interakcje pomiędzy uczestnikami spotkań wirtualnych i tych odbywających się w sali były dla pracowników bardziej naturalne”

– Nils Detje, Product Manager dvLED Solutions w Sharp NEC Display Solutions Europe

Nowy ekran można będzie zobaczyć na stoisku Sharp/NEC podczas targów ISE 2023 w Barcelonie (stoisko E600, hala 3) już od 31 stycznia 2023.

Zródło: Sharp NEC Display Solutions Europe

Zdjęcie: Sharp NEC Display Solutions Europe