AV iT INFO

NEC NC1503L – lekki, laserowy projektor kinowy do elastycznych instalacji od Sharp/NEC

Projektor SHARP NEC-NC1503L

Sharp NEC Display Solutions Europe ogłasza wprowadzenie na rynek najnowszego cyfrowego projektora kinowego: NEC NC1503L. To kompaktowy, lekki i cichy projektor, który posiada tę samą sprawdzoną obudowę co NC1402L. Nowy model wykorzystuje technologię laserową RB, oferując jasność 14 000 lumenów.

Ponadto NC1503L umożliwia elastyczną instalację i użytkowanie. Ponieważ nie jest wymagany układ odprowadzania powietrza, projektor nadaje się zarówno do instalacji podłogowych, jak i sufitowych. Te kluczowe zalety sprawiają, że jest idealnym rozwiązaniem dla małych kabin projekcyjnych, a nawet mobilnych kin bez kabiny, gdzie wykorzystywane są ekrany o podstawie do 17 m.

Cyfrowy projektor kinowy NEC NC1503L jest idealnym zamiennikiem dla obecnych modeli opartych na lampach ksenonowych: posiada laserowe źródło światła zapewniające niezawodną wydajność i optymalną jasność do 14 000 lumenów przy żywotności do 50 000 godzin pracy. Laserowe źródło światła zmniejsza również zużycie energii oraz liczbę wymaganych części zamiennych. Dodatkowo laserowy silnik jest uszczelniony, co minimalizuje wnikanie kurzu i zapewnia stałą wydajność bez specjalnej konserwacji. Oznacza to, że wymiana lamp lub filtrów, dodatkowe koszty personelu lub zapasy lamp są zbędne. W połączeniu z niemal bezobsługową pracą znacznie niższym zużyciem energii i niższym całkowitym kosztem posiadania (TCO), NEC NC1503L jest idealnym, ekonomicznym zamiennikiem dla obecnych modeli ksenonowych.

Dodajemy zaawansowany projektor NC1503L do naszej i tak już obszernej oferty technologii do projekcji kinowej

– informuje Gerd Kaiser, Senior Product Line Manager Large Venue and Digital Cinema projection w Sharp NEC Display Solutions Europe.

Chcieliśmy zapewnić operatorom kin rozwiązanie, które jest wysoce wydajne, niezawodne i elastyczne w instalacji, a wszystko to przy niskim całkowitym koszcie posiadania. Dzięki projektorowi NEC NC1503L opracowaliśmy rozwiązanie, które spełnia wszystkie te potrzeby

– dodaje.

Nowy cyfrowy projektor kinowy NEC NC1503L będzie dostępny od listopada 2023 roku. Więcej informacji na temat nowego modelu można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej.

Źródło: Sharp/NEC

Zdjęcia: Sharp/NEC