AV iT INFO

„Nauczyciel Roku 2023” wybrany! XXI Gala Konkursu „Nauczyciel Roku” z monitorami Newline Interactive

Radosław Potrac ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863 r. w Warszawie odbierający nagrodę Nauczyciela Roku przyznawaną na gali tygodnika "Głos Nauczycielski"

Po raz 21. Jury wybrało Nauczyciela Roku. Jest nim Radosław Potrac ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863 r. w Warszawie.

Trzynastkę finalistów konkursu tygodnika “Głos Nauczycielski”, wybrało Jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego. Oprócz tytułu Nauczyciela Roku 2023 przyznano dwa Wyróżnienia – dla Anity Mańdok z Polskiej Szkoły we Freiburgu i Marty Szymczyk ze Społecznej Szkoły Podstawowej Towarzystwa Oświatowego „Edukacja” w Łodzi, a pozostała dziesiątka została Nominowana do tytułu Nauczyciel Roku. Wszyscy finaliści otrzymali obsługiwane dotykiem, 27-calowe monitory Newline FLEX, zaś Nauczyciel Roku 2023 dodatkowo – monitor interaktywny Newline Lyra dla szkoły.

Gala odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Newline Interactive zadbał o multimedialną oprawę eventu, umieszczając w Sali Balowej 86-calowy monitor interaktywny Newline Vega.  W Sali Rady goście mogli zobaczyć w akcji Newline FLEX i Newline Lyra – nagrody w konkursie ufundowane przez Newline Interactive. Na urządzeniach wyświetlano prezentacje partnerów i materiały przygotowane przez organizatora.

Radosław Potrac ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863 r. w Warszawie przemawiający na gali "Nauczyciel Roku" tygodnika "Głos Nauczycielski"

Drugi raz uczestniczyliśmy w tym wyjątkowym wydarzeniu. Tym razem w randze sponsora głównego. Postanowiliśmy ufundować nagrody dla wszystkich finalistów, ponieważ Najlepsi z Najlepszych w zawodzie nauczyciela powinni mieć w swoich domach narzędzia, które sprawiają, że żadne bariery technologiczne nie istnieją. Doceniamy też szkołę „Nauczyciela Roku 2023” do niej pojedzie 65-calowy monitor interaktywny Newline Lyra

– informuje Piotr Morko, marketing manager, Newline Interactive.

Po raz kolejny powiększyło się grono finalistów konkursu. Wszystkich łączy ogromna kreatywność, zaangażowanie i pasja, której nic nie stłumi, bo kochają to, co robią. To wszystko dało się wyczuć podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim. W centralnym punkcie Sali Balowej umieszczono monitor interaktywny Newline Vega. Urządzenie wyświetlało obraz, który miał w podstawie blisko dwa metry i ponad metr wysokości. To, w połączeniu z rozdzielczością 4K oraz technologią Optical Bonding gwarantującą szeroki kąt widzenia dało znakomitą widoczność materiałów z każdego miejsca w sali. Na monitorze wyświetlane były materiały partnerów i prezentacja towarzysząca wydarzeniu.

Newline FLEX dla każdego Finalisty Konkursu Nauczyciel Roku 2023

Niezawodny, łatwy w obsłudze i bardzo funkcjonalny – czyli monitor, przy którym nie istnieje problem kompatybilności akcesoriów. Obsługiwany dotykowo, 27 – calowy monitor Newline FLEX jest w pełni przygotowane do wideokonferencji – ma  2.1 High Quality System z dwoma głośnikami 5W i wbudowanym  subwooferem 10W. W obudowie zainstalowano zestaw 8 mikrofonów z redukcją szumów i echa. W zestawie jest też wysokiej klasy kamerą 4K z kątem widzenia 120° i zakresem pochylenia od -20° do 80°.

Dotykowa obsługa to duży komfort, a obudowa z fizycznymi przyciskami pozwalającymi natychmiast wyciszyć dźwięk i wyłączyć kamerę dają poczucie bezpieczeństwa.  Wciśnięty przycisk świeci na czerwono – sygnalizując, że dane akcesorium nie działa. W czasie rzeczywistym, podczas zdalnych zajęć można wygodnie i precyzyjnie edytować dokumenty. Dzięki rysikowi, który jest w zestawie, te czynności wykonuje się wygodnie i precyzyjnie.

Newline Lyra dla szkoły

Wielkoformatowy monitor interaktywny Newline Lyra wyposażony w Android 11, który zostanie bezpłatnie zaktualizowany do wersji 13 – dysponuje mocnym 8-rdzeniowym procesorem. To on wydobywa pełen potencjał z systemu Android 11, zapewniając płynną i dwa razy szybszą pracę w porównaniu do procesorów 4-rdzeniowych.

Monitor wyświetla obraz w rozdzielczości 4K z filtrem niebieskiego światła, który nie zmienia barw wyświetlanych na ekranie. Dodatkowe bezpieczeństwo użytkowników zapewnia szyba antybakteryjna.

Monitor rozpoznaje obiekty. Wystarczy zbliżyć pisak, aby notować czy używać gestów znanych z obsługi smartfona, żeby poruszać się po dokumentach. Komputer można podłączyć za pomocą kabla USB-C, który zapewnia obraz, obsługę dotykową oraz ładowanie komputera (Power Delivery 65 W).

Możliwość tworzenia profili użytkowników w warunkach szkolnych jest bezcenna. Dzięki temu można zapisać indywidualne preferencje poszczególnych nauczycieli. W zestawie jest pakiet oprogramowania, który pomaga stworzyć kreatywne zajęcia i ułatwia codzienną pracę. W Newline Lyra nauczyciele mają do dyspozycji klasyczną tablicę (Whiteboard) ekosystem aplikacji Newline – Cast, Broadcast oraz Display Management – wspierających zdalną komunikację oraz przeznaczone dla edukacji – Newline Engage oraz Classroom Tools. Szkoły mają również dostęp do sklepu z aplikacjami dla Androida.

Zdjęcia: Newline

Źródło: Newline