AV iT INFO

BP3600 Immersyjny mikrofon od Audio-Technica

BP3600 to immersyjny mikrofon, który może rejestrować trójwymiarowy dźwięk na imprezach sportowych, planach filmowych, koncertach, festiwalach i nie tylko. Mikrofon posiada osiem kompaktowych kapsuł o doskonałej charakterystyce wysokoczęstotliwościowej, zintegrowanych z korpusem pozostając wystarczająco kompaktowym, aby mógł go używać jeden operator i być łatwym w konfiguracji. Możliwy jest również bezpośredni routing, bez potrzeby dodatkowego  dekodowania lub przetwarzania opóźnień w przypadku 5.1.4-kanałowych układów głośników. To praktyczne, najnowocześniejsze rozwiązanie transmisyjne pozwala uzyskać realistyczny dźwięk, dzięki któremu otoczenie dotrze bezpośrednio do słuchaczy bez konieczności stosowania rozbudowanego sprzętu.

Osiem kapsuł mikrofonowych rozciąga się od korpusu, tworząc sześcian z 15 cm (5,9″) pomiędzy każdym zespołem mikrofonowym. Ośmiokanałowa matryca w układzie bliskim koincydencji zapewnia wystarczającą przestrzeń i kontrolowaną separację dla każdego kanału. 

Każdy zespół mikrofonowy jest wyposażony w 12-milimetrową (0,47″) kapsułę hiperkardioidalną, która wytwarza idealnie odseparowane, dyskretne sygnały dla każdego kanału, zapewniając immersyjne wrażenia dźwiękowe.

W przypadku 5.1.4-kanałowego układu głośników, cztery górne kanały mikrofonowe można przypisać do górnych kanałów głośnikowych, a cztery dolne kanały można przypisać do dolnych kanałów głośnikowych. Eliminuje to potrzebę dodatkowego dekodowania lub przetwarzania opóźnień podczas routingu.

Jednostka główna posiada dobrze widoczne kolorowe i ponumerowane pierścienie wskazujące kanały, co pozwala na ich łatwą identyfikację.

Każdy zespół mikrofonu posiada blokadę, która zapobiega przypadkowemu odłączeniu. Blokady złączy sprawiają również, że odłączanie zespołu jest szybkie i niezawodne. Gwarantuje to, że konfiguracja na miejscu jest prosta, gdy czas jest ograniczony, a jednocześnie chroni terminale przed żywiołami, w tym przed deszczem.

Mikrofon posiada pasek bezpieczeństwa, który można podłączyć do linek  zabezpieczających przed upadkiem, gdy jest on używany nad widzami na stadionach, audytoriach lub w innych miejscach.  

Na końcu uchwytu mikrofonu znajduje się wielostykowe złącze wyjściowe LEMO 2B do podłączenia, dołączonego do zestawu, kabla rozdzielającego LEMO-to-XLRM (×8) do  poprowadzenia ośmiu kanałów do konsoli mikserskiej lub interfejsu audio.

Przedłużacze z wielostykowym złączem LEMO-to-LEMO 2B są dostępne osobno i można je stosować między mikrofonem a kablem rozdzielającym w celu zwiększenia długości przewodu. 

Mikrofony wymagają zasilania fantomowego 48 VDC na kanał

Dołączone akcesoria:

  • AT8172 osłona przeciwwietrzna (×8) 
  • AT8476 zacisk do statywu 
  • Gwintowany adapter (5/8″-27 do 3/8″-16) 
  • BP3600/CABLE kabel 
  • Etui 

Dodatkowe akcesoria, w tym osłony przeciwwietrzne Rycote BBG zapewniające lepszą ochronę przed hałasem oraz pokrowce z syntetycznego futra Rycote BBG Windjammer tłumiące ekstremalny hałas powodowany przez wiatr, są sprzedawane oddzielnie. 

Źródło:  Konsbud Audio

Zdjęcia:  Konsbud Audio