AV iT INFO

BenQ PD3225U 32” monitor 4K dla projektantów używających MacBook Pro

Monitor BenQ-PD3225U

PD3225U z matrycą IPS Black 4K o kontraście 2000:1, jasności 400 nitów i 98% pokryciem palety P3 jest niezbędnym urządzeniem dla projektantów, fotografów i twórców treści używających komputery Mac i MacBook Pro.

MARZEC 2024BenQ, światowy lider w dziedzinie technologii wyświetlania, ogłosił wprowadzenie na rynek swojego najnowszego profesjonalnego monitora PD3225U. Wyposażony w matrycę IPS Black o współczynniku kontrastu 2000:1, funkcję Color Match z urządzeniami Mac w trybie M-book i funkcję iKeyboard Control, PD3225U jest idealnym kreatywnym uzupełnieniem dla użytkowników komputerów Mac, którzy potrzebują wierności odwzorowania kolorów i lepszej łączności.

Technologia IPS Black w PD3225U zapewnia o 35% głębszą czerń niż konwencjonalne monitory IPS, minimalizując „wyciek światła”, dzięki czemu kolory są bardziej żywe niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy monitor oferuje również funkcję Color Match dla urządzeń Mac z trybem M-book i 98% pokrycie palety barw Display P3. Ma także certyfikaty Calman Verified, Pantone Validation i Pantone SkinTone Validation. Równomierną jasność i spójne odwzorowanie kolorów na całej powierzchni ekranu, PD3225U uzyskuje dzięki unikalnej technologii własnej BenQ Uniformity. Ponadto monitor jest wyposażony w unikatowe oprogramowanie BenQ Display ColorTalk, które bez trudu i konieczności korzystania z kalibratora, dopasowuje kolory między monitorem a MacBookiem Pro.

Dla twórców potrzebujących większego obszaru roboczego, PD3225U, dzięki technologii Daisy Chain i szybkiej łączności Thunderbolt może rozszerzyć obszar roboczy do dwóch, połączonych łańcuchowo, monitorów 4K. Oprogramowanie BenQ Display Pilot 2 zapewnia nowy, konfigurowalny i intuicyjny interfejs do zarządzania funkcjami wyświetlania, takimi jak Print Assist, AutoPivot, PIP/PBD, ICCSync, jasność i inne. Podobnie PD3225U zapewnia iKeyboard Control do łatwej regulacji jasności i głośności głośników za pomocą klawiatury MacBooka.

PD3225U ma wbudowany przełącznik KVM, dzięki któremu za pomocą jednej klawiatury i myszy użytkownicy mogą sterować dwoma systemami (komputerami).

Hotkey Puck G2 to szybki przełącznik funkcji monitora. Ma on pięć klawiszy i pokrętło – zaprojektowano go tak, by uprościć nawigowanie po ekranowym menu monitora (OSD) oraz szybką zmianę trybu pracy monitora. Trzem klawiszom użytkownik może przypisać funkcje, z których najczęściej korzysta, zwiększając efektywność i wygodę pracy.

Dla użytkowników potrzebujących rozbudowanych opcji łączności, ten designerski monitor wyposażono w port Thunderbolt 3, dwa porty HDMI, DisplayPort i koncentrator USB. Wygodę i ergonomię pracy zapewnia możliwość obrotu, podnoszenia i pochylania ekranu.

PD3225U zaprojektowano z myślą o użytkownikach komputerów Mac. Dla usprawnienia przepływu pracy i zwiększenia wydajności twórców pracujących na komputerach Mac wyposażono go w niezrównane funkcje kolorów, takie jak IPS Black, tryb M-book i technologia BenQ AQCOLOR, a także wiele opcji łączności . Cieszymy się, że dodając go, poszerzamy naszą linię monitorów projektowych.

– powiedział William WL Wang, BenQ Europe LCD business line manager.

Oprócz wysokiej jakości i wydajności PD3225U jest również przyjazny dla środowiska, 85% monitora wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu poużytkowego, zapakowany jest w karton w pełni nadający się do recyklingu, co minimalizuje wpływ na środowisko. Monitor ma również funkcję Auto Power Off, która w celu oszczędzania energii wyłącza ekran po 10, 20 lub 30 minutach bezczynności.

W Polsce BenQ PD3225U dostępny będzie w drugiej połowie marca br. w sugerowanej cenie detalicznej 1331€. Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.


Źródło: BenQ

Zdjęcia: BenQ