AV iT INFO

BenQ: dwa nowe projektory 4K kina domowego z HDR-PRO

W2710 oraz TK860 to najnowsze projektory 4K z technologią CinematicColor™ i HDR-PRO  do tworzenia kina w domowym zaciszu.  

 Parametry: https://www.benq.eu/pl-pl/projector/cineprime-home-cinema/w2710.html

https://www.benq.eu/pl-pl/projector/home-entertainment/tk860.html

Lipiec 2023 – Firma BenQ, wiodący producent projektorów 4K DLP wprowadził na polski rynek dwa nowe modele projektorów CinematicColor™ zoptymalizowanych pod kątem tworzenia projekcji o jakości kinowej w różnych warunkach domowych, modele: W2710 o jasności 2200 ANSI lumenów i TK860 – 3300 ANSI lumenów. Obydwa nowe modele wyposażono w zoptymalizowane funkcje HDR-PRO, Local Contrast Enhancer i nawet 95% pokrycie szerokiej palety barw DCI-P3 (W2710). Zapewnia to doskonałą widoczność szczegółów w jasnych i ciemnych scenach oraz idealnie zrównoważoną jasność obrazu w różnych sytuacjach oświetlenia zastanego w domu: od dedykowanych pomieszczeń AV (W2710) po jasne salony dzienne (TK860).

BenQ HDR-PRO – nowa jakość HDR

HDR-PRO to zoptymalizowana pod kątem projektorów i opatentowana przez firmę BenQ technologia HDR, nadająca treściom standardów HDR10+ / HDR10 / HLG nową głębię, ujawniając wcześniej ukryte szczegóły zarówno w jasnych, jak i ciemnych partiach obrazu. HDR-PRO zwiększa ogólny zakres dynamiczny projektorów dzięki zastosowaniu funkcji Local Contrast Enhancer i optymalnemu mapowaniu tonów HDR. Local Contrast Enhancer to najnowocześniejszy algorytm, który dzieli każdą scenę na ponad 1000 stref i niezależnie optymalizuje gamma każdej z nich.  

Gniazda projektora 4k BenQ W2710

Tryb BenQ CinematicColor™ prezentuje kolory zgodnie z zamysłem reżyserów

Uczucia smutku, radości, wzruszenia czy strachu reżyser filmu dodatkowo wspiera za pomocą precyzyjnego doboru kolorów, dlatego tak istotne jest wierne odtwarzanie kolorów, które zapewnia wierność oryginalnemu zamysłowi reżysera, twórcy obrazu. Dzięki technologii CinematicColor™ projektory BenQ osiągają doskonałą jakość wyświetlanego obrazu 4K HDR. Więcej: https://bit.ly/BenQ_CinematicColor

• W2710 – 100% pokrycie palety Rec. 709 i 95% DCI-P3 CinematicColor™ i jasność 2200 ANSI lumenów pozwalają osiągnąć referencyjną jakość obrazu w zaciemnionych pomieszczeniach. Każdy egzemplarz projektora trafia w ręce użytkownika z raportem z indywidualnej, fabrycznej kalibracji kolorów.

Projektor 4K BenQ W2710

TK860 – dzięki jasności 3300 ANSI lumenów zapewnia uzyskanie kinowej jakość 4K HDR w jasnym pomieszczeniu, TK860i zapewnia 98% pokrycie palety Rec. 709 i jakość CinematicColor™.

Projektor kina domowego 4K  TK860

Cena i dostępność

Obydwa projektory dostępne są już w Polsce w takiej samej sugerowanej cenie detalicznej 7549 zł.

Dystrybutorzy projektorów BenQ
AB S.A, ALSO Polska,

Źródło: BenQ

Zdjęcia: BenQ